MANYETİK REZONANS GÖRÜNTÜLEME

MANYETİK REZONANS GÖRÜNTÜLEME (MRI- Açık MR)
Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) cihazı güçlü bir manyetik alan, radyo dalgaları ve bilgisayarlar yardımıyla görüntü oluşturur. MR’da, RONTGEN ve TOMOGRAFİ CİHAZLARINDA OLAN ZARARLI RADYOAKTİF X ışınları kullanılmamaktadır.
Diğer görüntüleme metodlarıyla kıyaslandığında, yumuşak dokularda (kaslar, tendonlar, vs.) ve beyin-omurilik görüntülemesinde çok yüksek çözünürlüğe sahiptir.
Hastanın pozisyonu hiç değiştirilmeden pek çok yönde kesitler elde edilebilir.
Gerekli durumlarda BT’deki gibi, MR’da da damar yoluyla kontrast maddeler verilerek, görüntülerin tanısal değeri arttırılabilir.
Beyin, serkival, lomber, toraks, tüm batın, el bileği, diz, dirsek, omuz, kalça, ayak bileği gibi tüm çekimler, bölge ve patolojiye göre değişen sürelerde gerçekleştirilmektedir.
Open (Açık) MR cihazının en önemli özelliği klostrofobisi (kapalı alan korkusu)bulunan, aşırı kilolu,yüksek ses düzeyinden rahatsız olan hastaların rahat bir ortamda çekiminin yapılabilmesidir.
Özel OtağtepeTıp Merkezi Radyoloji biriminde Siemens Concerto Open MR 0.20 Tesla cihazı hizmetinizdedir. Ayrıca anlaşmalı kurumumuzda 1,5 tesla kapalı MR hizmeti de SGK anlaşmalı olarak verilmektedir.
Özel Otağtepe Tıp Merkezi siz hastalarımızın ileri düzey görüntüleme hizmetlerini anlaşmalı kurumlarımızın radyoloji biriminde ekonomik koşullarda SGK anlaşmalı olarak sağlamaktadır.
SAĞLIĞINIZ VE SİZ ÖNEMLİSİNİZ