LAZER EPİLASYON

Son yıllara kadar, vücudumuzdaki istenmeyen ve/ veya istemediğimiz kıl folüküllerine karşı yapılan tüm uğraşılar kalıcı sonuç elde etmemizi sağlayamamıştı. Çünkü,  geçmiş yılarda kullanılan diğer tüm yöntemler kıl folükülllerine yönelik değillerdi.  Daha sonra bulunan Koter( iğneli) epilasyon yöntemi kıl folükülllerine yönelik kalıcı çözümler üretmiştir. Ancak her bir kıl kökünün tek tek hedeflenmesi nedeniyle hasta için uzun süren , acılı ve gerek hasta gerekse de işlemi uygulayan kişi için çok yorucu bir işlem olmuştur.

Modern tıptaki son dönem gelişmeleri ve lazer teknolojisinin tıpta kullanımı ile bu konuda inanılmaz ilerlemeler sağlanmıştır.

Lazer ışını, tek yönde ilerleyen yoğunlaştırılmış enerjidir. Lazer cihazlarının en önemli özelliği kıl folüküllerini hedeflerken epidermise zarar vermeyen “seçici photothermolisis” yapabilmeleridir.Özel Otağtepe Tıp Merkezi epilasyon birimimiz Dermatolog Uz. Dr Hülya ŞENGÖZ ve Uz. Dr Şebnem Bozkurt NİZAM yönetiminde ve uzmanlaşmış kadrosu ile hizmetinizdedir.

808 nm Diote Lazer Cihazının avantajları

EXEM DİODE 2 Lazer; ikinci jenerasyon, ağrısız, dört mevsimde de kullanılabilen lazer sistemidir. Altı ayrı cilt tipi için özel program. 150 J/cm2 ye kadar çıkan enerji gücü.
Saniyede 10 atım hızı. Uygulama başlığında otomatik soğutma sistemi.
ATIŞ SAYISINDA SINIRLAMA YOK! Exem Diode 2 lazeri asıl farklı kılan özelliği ise ütüleme teknolojisi!
Saniyede 10 seri atış özelliği ile acıya ve yanmalara son veriyor, continue atış diye adlandırdığımız bu özellik sayesinde acı çekmek yerine masaj yapılıyormuş hissini yaşatarak hastalarına çok daha kolay tedavi imkanı sunmaktadır. Dünyada tek olan bu sistem ile artık epilasyon  lazer tedavileri çok daha kolay.
Başlığındakı DualChill contact cooling (soğutucu) özelliği tedavilerin çok daha sorunsuz ve acısız geçmesini sağlamaktadır.

1064 nm ND-Yag Lazerin avantajları

a) I. Ve IV. Cilt tiplerinde maksimum etki.( cilt lekelenmesine sebep olmaz)

b) Hedeflenen alan dışına yayılmaz

c) Soğutma sistemi ile güvenilir ve ağrısızdır

d) Ortalama 6 seans sonrasında %80 oranında kalıcı kılsızlık oluşturması

e) Güneş ışığına maruz kalınması halinde dahi kullanılabilir.

550 nm IPL+RF Lazerin avantajları

a)  Ağrısız Epilasyon

b) Cilt Sıkılaştırma ve Toparlama

c)  Çil, güneş, yaşlanma lekelerinde etkili sonuçlar

d)  Leke Tedavisi, Pigmentasyon Sivilce, kılcal damar ve geniş gözeneklerin tedavisi

f)   Vasküler lezyon tedavisi

g)    Akne Tedavisi

h)  Kırışıklık Giderme

Q-Swictched Nd Yag Lazer

Değişik dalga boylarına sahip Q-switched lazer ışınları, uzun bir zamandan bu yana dövme çıkarılması, cilt lekelerinin silinmesi ve cilt yenileme işlemlerinde kullanılmaktadır.

Q-swictched Nd- YAG lazer, diğer dövme silme metotlarla kıyaslandığında, deride tedavi sonrası iz meydana gelmesi riskinin düşük olması açısından avantajlıdır.

Bu cihazlardaki yüksek enerjili lazer atışlarının sadece nano saniyelerle ölçülebilecek uzunlukta olması nedeniyle, bu pulslar dokuda ısı kaynaklı herhangi bir hasar oluşturmaksızın, pigment partikülleri tarafından seçici olarak absorbe edilmektedir. Mürekkep partikülleri, lazer ışınıyla parçalara ayrılmakta ve daha sonra da fagositoz yoluyla bölgeden absorbe edilmektedir.

KARBON PEELİNG

Karbon Peel (300µs) ve (5ns) atış özelliğine sahip Q switch nd; yag lazerlerle karbon Losyonun birlikte kullanımı ile yapılan bir cilt geçleştirme tedavisidir. 300ms atış özelliği hafif ısı aracılığı ile cildin foto-stimulasyonunu sağlar.

Karbon losyon cilde sürülür 15-20 dakika beklenir. 300µs Quasi-Uzun Pulse atış ile ısınan karbon partikülleri cilt gözeneklerine gönderilir bu etkiye birinci dereceden biyokimyasal termal etki denilmektedir.Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılır.Akne tedavisinde ise bu termal etki inflamasyonu azaltır.

Tüm bu etkilerinden dolayı karbon peeling :

·         Cilt yenileme

·         Akne tedavisi

·         Geniş gözeneklerin tedavisi

·         Cilt sebum dengesinin sağlanması

·         Antiaging tedavilerinde kullanılabilir

Uygulama birer hafta ara ile 6-10 seans arasında değişmektedir. Uygulama sonrasında hasta sosyal hayatına devam edebilir geçici olmak kaydı ile hafif bir kızarılık oluşabilir. Uygulama sırasında sadece hafif bir karıncalanma hissi olup tedavi ağrısızdır.

ÖZEL OTAĞTEPE TIP MERKEZİNDE
GEREK 808 nm DİODE LAZER,
GEREK 550 nm IPL+ RF LAZER VE
GEREKSE 1064 nm ND-Yag LAZER
CİLT TİPİNİZ, KIL TİPİNİZ VE KIL YOĞUNLUĞU DİKKATE ALINARAK DEĞİŞİK SEANSLARDA FARKLI BİRBİRİNİ TAMAMLAYICI LAZER SİSTEMLERİ KULLANILARAK EPİLASYONDA MAKSİMAL ETKİ HEDEFLENMEKTEDİR.