Hastanıza sevgi dolu evinde, ekonomik hastane bakımı.

Özel OtağtepeTıp Merkezi konusunda uzmanlaşmış , İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Fizik tedavi ve Rehabilitasyon, Acil, Kulak Burun Boğaz ve Göğüs Kalp Damar Cerrahisi hekimleri, Fizyoterapist, Psikologları, Diyetisyen, yardımcı sağlık personeli, evinizde radyoloji ve laboratuar imkanları sunabilen, evde hasta bakımına gereksinim duyan tüm hastalarımıza gerekli tıbbi donanımı gerek kiralama ve gerek satış yöntemiyle temin edebilen; evinizi hastanızın gerekleri doğrultusunda adeta bir hastane odasına çevirebilen ve bu imkanlarını ekonomik şartlarınıza göre ayarlayabilen sağlık kuruluşudur.

Evde Hasta Bakımı

Modern Tıbbın bilimsel hastalıkların tedavisi yönünde yarattığı gelişmeler insan yaşam süresinin uzamasına yol açmıştır. 1900 lü yılların ortalarında insan ortalama yaşam süresi 45 iken şimdilerde bu ortalama 70 yaş ve üzeri yaşlara ulaşmış bulunmaktadır. İnsan ortalama yaşam süresinde bu artış nedeniyle geriatrik (yaşlılık) hastalıklarının sıklığının artması, kronik hastalıkları olan ya da ameliyat sonrası tedavi ve bakım gerektiren hastaların artması sonucunda geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir Evde Hasta Bakımı.

Gerek hekim, uzman hekim, konsultan hekim,fizyoterapist, diyetisyen, psikolog ve yardımcı sağlık personeli ve gerekse hasta karyolası, havalı yatak, aspiratör, ev tipi solunum cihazları, oksijen konsantratörleri, hasta monitörleri, pulse oksimetre, ritm holter, tansiyon holter, tekerlekli sandalye, walker aletleri, oksijen tüpü, nebulizatör cihazı, yara bakım cihazı, şeker ölçüm cihazları yani evde hasta bakımında gereken tüm tıbbi ve teknik donanımı sunmak üzere yapılandırılmıştır Özel Otağtepe Tıp Merkezi.

Niçin Evde Hasta Bakımı:

Ameliyat sonrası veya kronik hastalıklar sonucu hastanede kalan hastalarda gelişebilecek komplikasyonlarının en aza indirilmesi,

Sağlık kuruluşunda oluşabilecek antibiyotik tedavisine dayanıklı enfeksiyon riskinden hastamızı koruyabilme

Hizmeti alacak kişinin ihtiyaçlarına göre bakım planı düzenlenmesi

Hasta güvenliği hakları ve mahremiyeti

Hasta yakınlarının yorulmalarını en aza indirmek ve hastanın yakınlarının yanında profesyonel sağlık desteği alması

İyileşme gücünü psikolojik açıdan maksimum seviyeye çıkarmak

Hastanede tedavi ve bakım masrafları ile karşılaştırıldığında daha ekonomik olması

Taburcu olan hastanın tekrar hastaneye yatma riskinin azaltması

Hastanın yaşadığı ortamda yakınlarından ayrılmadan rahat bir şekilde normal bir psikoloji ile bakım alabilmesi amaçlanmaktadır.

Evde Bakımın Avantajları

Hastanın yaşam alışkanlıklarına uygun olarak iyileşme sürecini hızlandırmak, tedavi ve bakım ihtiyaçlarını karşılamak.

Olası hastane enfeksiyonlarından izole edebilmek

Hastaya özgür hareket etme olanağı sağlamak

Bireysel tedavi ve hizmet sunabilmek

Hastane ve sağlık hizmeti veren diğer sağlık hizmeti kurumlarına göre daha uygun maliyet ile tedavi etmek,

Özel Otağtepe Tıp Merkezi olarak, evde hasta bakımında hekim, uzman hekim ve yardımcı sağlık kadrosu ile siz hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın yanındayız.Gelişmiş laboratuarlarımız, evde ultrasonografi, evde doppler ultrasonografi, evde akciğer grafisi, evde tanı ve tedavi, evde pansuman, evde hasta bakımı, evde fizyoterapi, evde psikoterapi.. Evinizdeki hastane Özel Otağtepe Tıp Merkezi.

Ayrıca kliniğimiz evde hasta bakımında gerekli olan tüm tıbbi cihazların gerek satış ve gerekse kiralanma süreçlerinde siz hasta ve hasta yakınlarına en ekonomik çözümleri üretebilecek donanımdadır. Gerekli donanım için her zaman hizmetinizdeyiz.

[plethora_profilegrid columns=”1″ order=”DESC” excerpt=”0″ socials=”0″ link_to=”none” profiles=”1297″][plethora_profilegrid columns=”1″ order=”DESC” excerpt=”0″ socials=”0″ link_to=”none” profiles=”1271″]